Okolica

Domki całoroczne Bieszczadzka Osada nad Soliną - świetna baza wypadowa we wszystkie rejony Bieszczadów. Atrakcje w pobliżu: zapora wodna, Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, rejsy statkiem, kamieniołom, park narodowy i krajobrazowy, górskie szlaki spacerowe.

Domki całoroczne Bieszczadzka Osada - baza wypadowa w Bieszczady

Noclegi nad Soliną - doskonała lokalizacja

Domki nad Soliną - Bieszczadzka Osada wyróżnia doskonała lokalizacja. Bez wątpienia bezkonkurencyjnym i najczęściej odwiedzanym miejscem w Bieszczadach są okolice Zalewu Solińskiego, który stanowi największą atrakcję turystyczną w tej części województwa podkarpackiego. Nie bez powodu rzecz oczywista, gdyż tutaj właśnie znajduje się największa w Polsce Zapora Wodna (długość 664 m, wysokosć 81,1 m), a na niej największy na świecie Eko Mural o powierzchni 360 m kwadratowych przedstawiający zwierzęta. Tylko tutaj zwiedzisz wnętrze hydroelektrowni aż 6 m pod lustrem Jeziora Solińskiego, gdzie temperatura wynosi 6 st. C.

Zalew Soliński wraz z zaporą - okolica Bieszczadzkiej Osady

Bieszczady należą do najpiękniejszych zakątków Polski. Pełne wzniesień i cudownych grzbietów gór przeplatanych nitkami rzeczek, strumyczków wraz z rozległą panoramą na dwa jeziora (Solińskie i Myczkowieckie) tworzą widok zapierający dech w piersiach niejednego turysty powodując, że wielu z nich powraca. To jedno z ostatnich miejsc w Europie, gdzie istnieje prawdziwie czarne niebo nieskażone sztucznym światłem. Ujrzysz je już u nas relaksując się na tarasie domku, lecz warto odwiedzić Park Gwiezdnego Nieba. Dumą napawa nas także największy park górski w Polsce - Bieszczadzki Park Narodowy (292 km kwadratowe) wyróżniony w Europie za najcenniejsze zasoby przyrodnicze, chroniący całkowicie wszystkie krajowe ssaki i drapieżniki. Jako jedyny w Polsce preferuje turystykę konną. Wraz z Ciśniańsko-Wetlińskim Parkiem Krajobrazowym i Parkiem Krajobrazowym Doliny Sanu wchodzi w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery "Karpaty Wschodnie" (Ukraina, Słowacja, Polska) wpisanego na listę UNESCO. Bieszczady to niecodzienne miejsce nie tylko dla miłośników spokojnego wypoczynku i artystów, lecz także dla amatorów żeglarstwa, sportów wodnych, wędkarstwa i ekstremalnych przygód. To wymarzone wręcz miejsce dla  wędrowców po górskich szlakach spacerowych bez względu na porę roku, najlepiej w towarzystwie przewodnika, dzięki czemu poznasz najciekawsze miejsca i usłyszysz legendy bieszczadzkie.

Nasze domki całoroczne - Bieszczadzka Osada stanowią świetną bazę wypadową we wszystkie rejony Bieszczadów. Są położone w Bóbrce, w jednej z licznych bieszczadzkich wsi przy trasie wiodącej do Soliny (2 km) u podnóża góry Koziniec - rezerwatu przyrody z nieczynnym kamieniołomem. Z tarasu widokowego u góry kamieniołomu obejrzysz panoramę Bieszczadów Wysokich i dwa jeziora. Zaledwie 300 metrów dzieli nas od Jeziora Myczkowieckiego z miejscem do leżakowania nad jego brzegiem i wypożyczalnią małego sprzętu wodnego. Już u nas poczujesz, że czas stanął w miejscu, zapomnisz o troskach, obowiązkach i naprawdę wypoczniesz. Tylko tutaj wsłuchasz się w śpiew ptaków o poranku z kubkiem kawy na tarasie, poczujesz wolność i dziecięcą radość urządzając wieczorem grilla z rodziną lub kumplami, a nocą oczaruje Cię rozgwieżdżone, czarne niebo i błoga cisza. Jeśli zechcesz - zrelaksujesz się i wyciszysz na 100% , jeśli potrzebujesz wycisku i adrenaliny - zmęczysz się i wyrzucisz z siebie wszystko na 200%.

Atrakcje turystyczne w okolicy Bieszczadzkiej Osady

Nieopodal domków w Bieszczadzkiej Osadzie znajdziecie miejsca, które trzeba odwiedzić i atrakcje, z których warto skorzystać, m.in.:

 • Rejsy statkiem turystycznym w wybranym porcie, wypożyczalnie małego sprzętu wodnego, Zatoka Drewniana, kąpiel w jeziorze, aquazorbing, ogródki gastronomiczne, budki z pamiątkami i wiele innych atrakcji w Solinie
 • Park Miniatur i Ogród Biblijny w Myczkowcach
 • Muzeum Bojków w Myczkowie
 • Cudowne Źródełko w Zwierzyniu
 • Zamek Kmitów, Synagoga, Kirkut, Kamień Leski, Stary Rynek itp. oraz Źródełka - pozostałości po przedwojennym zakładzie leczniczo-przyrodniczym - studzienki z wodą siarczkową słabo mineralizowaną w Lesku
 • Rezerwat góry Sobień z ruinami zamku
 • Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu
 • Muzeum Budownictwa Ludowego "Skansen", galeria ikon i mrocznych obrazów Beksińskiego w Sanoku
 • Nowoczesny basen Aquarius w Lesku i Delfin w Ustrzykach Dolnych
 • Loty szybowcowe i widokowe w Weremieniu i Bezmiechowej
 • Paintball
 • Wyciągi narciarskie
 • Wycieczka na Węgry z przewodnikiem - 130 zł do lat 18 / 140 zł osoba dorosła
 • Wycieczka do Lwowa (konieczny jest paszport) - 110 zł do lat 18 / 130 zł osoba dorosła
 • Wyprawa UAZ-ami - auto mieści 6 osób, bajecznie w grupach nawet do 40 osób - 250 zł / h
 • Traperska Przygoda z ogniskiem - 90 zł do lat 18 / 100 zł osoba dorosła
 • Drezynami po Bieszczadach (zagroda żubrów) - 80 zł do lat 18 / 90 zł osoba dorosła
 • Wodami rzeki San - kajak, posiłek, rejs statkiem plus wino -140 zł do lat 18 / 160 zł osoba dorosła
 • Kulig z przewodnikiem - sanie, ognisko, grzaniec i pochodnie - 110 zł do lat 18 / 120 zł osoba dorosła
 • Wypożyczenie i wyprawy na rakietach śnieżnych - ceny uzależnione od ilości osób i trasy
 • i wiele, wiele innych...

 

REZERWUJ DOMEK NAD SOLINĄ
TUTAJ KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!!! ZADZWOŃ +48 512 823 385
WYBIERAJ DO WOLI I BAW SIĘ DOBRZE

Nasi Partnerzy